Z tipů, jak se stěhovat s lehkostí
Připadá vám lehkost ve spojitosti se stěhováním jako protimluv? Každý, kdo někdy zažil stěhování, si jistě vzpomene na minimálně jednu věc, která celý proces zbrzdila či ztížila. Ať už to byly příliš úzké dveře, krabice s protrženým dnem či nespolehliví pomocníci. Se stěhováním se navíc často pojí emoce, ať už pozitivní nebo negativní, takže není jednoduché zůstat v klidu.
Štěstí ale přeje připraveným, takže na základě rad zkušených stěhováků a přestěhovalců přinášíme následující seznam kroků, které vám umožní projít stěhovacím martyriem co nejhladčeji:
-
Sežeňte si dostatečné množství pevných krabic či přepravek (krabice seženete zdarma například v supermarketu) a začněte balit své věci s předstihem.
-
Nestěhujte si do nového vše – rovnou své věci protřiďte a zbavte se všeho nepotřebného. Zásoby z lednice i špajzu se snažte s předstihem sníst.
-
Snažte se dávat věci stejného typu k sobě a krabice si výrazně popisujte. Věci, které používáte často, si nechte po ruce, případně je uskladněte navrch. Nemusíte tak vybalovat vše ihned po přestěhování a přesto vždy najdete vše potřebné. Nejnutnější věci spojené s první strávenou nocí si však zabalte úplně zvlášť – nezapomeňte třeba na ručník, toaletní papír či hrnek na pití.
-
Větší nábytek si předem rozložte a křehké části obalte.
-
Zajistěte si včas vhodný stěhovací vůz. Většinu věcí z domácnosti lze po částech odvozit i v osobním autě, zabere to však abnormální množství času a v případě stěhování se do větší vzdálenosti se vám přejezdy nevyplatí. Pokud se chcete přestěhovat především rychle, výdaj za zapůjčení dodávky se vám vyplatí a třeba půjčovna dodávek Rent Car Service si účtuje zápůjčku již od hodiny.
-
Začněte se stěhováním hned ráno. Budete mít více energie, vyhnete se vykládání posledních věcí do pozdních hodin a zbyde vám čas na klidnou přípravu na spaní v novém.
-
Děti a domácí mazlíčky pošlete na výlet.